no-img
فایل سا

مشکلات دانلود


فایل سا
فایل های ویژه
اطلاعیه های سایت

صفحه جدا

مشکلات دانلود


مشکلات احتمالی دانلود :

  1. فایل مورد نظر خریداری شده اما بعد یک چهار روز دیگه دانلود نمیشه ! . پاسخ : مدت اعتبار هر لینک دانلود چهار روز می باشد ، اگر از این زمان فراتر رفتید و نتوانستید فایل خود را دانلود کنید میتوانید از بخش سوابق خرید فایل مورد نظر خودتون رو دانلود کنید .
  2. شما میتوانید به طور مستقیم از مرورگر فایل را دانلود کنید .
  3. چنانچه از دانلود منیجر استفاده میکنید و در دانلود مشکل دارید از توضیحات پایین میتوانید مشکل IDMاستفاده نمایید:

نرم افزاری است که تمامی دانلودهای شما را به صورت کاملا خودکار و بدون نیاز به نظارت انجام میدهد. برای مثال شما میتوانید در طول روز لینکهای دانلود خود را به نرم افزار اضافه کنید و آن را تنظیم نمایید تا شب هنگام (برای مثال ساعت ۱۲ شب) شروع به دانلود آنها کند و بعد از اتمام دانلودها کامپیوتر شما را خاموش نماید. یا برای مثال هنگامی که روی یک لینک فایل صوتی کلیک میکنید، به جای اینکه شاهد افت سرعت باشید و مدتها صبر کنید تا دانلود شما به پایان برسد و مسیر هر فایلی که میخواهید دانلود کنید را به صورت دستی مشخص نمایید، IDM میتواند بدون هیچگونه دخالت و نیاز به نظارت، فایل شما را بدون افت سرعت دانلود کرده و آن را در مسیری که قبلا برای فایلهای صوتی مشخص کرده اید ذخیره کند.

دلایل دانلود نشدن فایلها:

بعد از نصب برنامه IDM نیاز به کار خاصی نیست! فقط کافی است روی لینک دانلود کلیک نمایید در این زمان اینترنت دانلود منیجر پیغام شروع دانلود را نمایش میدهد و با انتخاب شروع دانلود، دانلود آغاز می شود. در بعضی از موارد امکان دارد روی لینک دانلود کلیک نمایید اما اینترنت دانلود منیجر پیغامی ندهد و دانلود از طریق مرورگر شروع شود، در این زمان احتما اینکه دانلود منیجر هنگام بالا آمدن ویندوز به صورت خودکار اجرا نشده باشد زیاد است. شما می توانید با یک دابل کلیک کردن بروی آیکن نرم افزار اینترنت دانلود منیجر آن را مجدد فعال نمایید. عمده ترین دلایلی که باعث بروز خطا هنگام دانلود می شوند عبارتند از:

  1. ممکن است این مشکل به خاطر قدیمی بودن برنامه اینترنت دانلود منیجر باشد، پس اولین کاری که باید کرد این است که نسخه قدیمی را حذف و نسخه جدید را نصب کنید.
  2. شاید به خاطر تعارضی باشد که بین این برنامه و آنتی ویروس یا فایروال پیش آمده، در حالی که برنامه اینترنت دانلود منیجر به طور مستقیم به اینترنت متصل است اما آنتی ویروس یا فایروال مانع تکمیل فرایند دانلود شده ، حالا به هر دلیل امنیتی که باشد و یا اصلا از روی اشتباه ، بنابراین باید همیشه اینترنت دانلود منیجر را با run as admiistrator باز کنید تا مجوزها را به برنامه داده باشید. اگر مشکل رفع نشد ، آنتی ویروس یا فایروال را حذف و غیر فعال کنید سپس امتحان کرده ببینید آیا مشکل از آنتی ویروس بوده ، اگر چنین بود از آنتی ویروس دیگری استفاده کنید.
  3. شاید این مشکل به خاطر درگیر شدن یک نرم افزاری با برنامه دانلود منیجر باشد بنابراین اگر هر برنامه ایی غیر از دانلود منیجر روی کامپیوتر دارید که برای دانلود از آن استفاده می کنید، حذف کرده و دوباره امتحان کنید.
  4. گاهی ممکن است این مشکل به خاطر روشن بودن فیلترشکن و پروکسی باشد ، پس آن را خاموش کرده و دوباره امتحان کنید.
  5. شاید به خاطر کرکی باشد که برای برنامه دانلود منیجر استفاده می کنید ، چون هنگام اتصال برنامه به اینترنت چه بسا به شرکت وصل می شود و به همین دلیل این مشکل پیش می آید.
  6. ممکن است به خاطر سرور دانلودی باشد که استفاده شده به طور مثال شما قبل از تعطیلی رپیدشیر مثلا می خواستید از این سایت دانلود کنید و این مشکل پیش می آمد ، لذا باید سرورهای دیگر را امتحان کرد.
  7. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مراحل دانلود روی ۹۹ درصد ثابت می ماند و تنها چند کیلوبایتی مانده تا تمام شود، در چنین حالتی شاید دانلود را متوقف کنید و دوباره کلید شروع را بزنید تا دانلود تکمیل شود اما میبینید که فرقی نکرد و حتی سرعت دانلود صفر شده، برای رفع این مشکل مودم را خاموش و روشن کنید سپس برنامه IDM را به طور کامل از طریق آیکون موجود در کنار ساعت ببندید سپس بار دیگر برنامه را باز کرده و دانلود را تکمیل کنید.

۱- حل مشکل کار نکردن IDM در مرورگرها:

ممکن است IDM شما در یک مرورگر خاص کار نکند. برای رفع این مشکل ابتدا به تنظیمات IDM بروید سپس به تب عمومی بروید و تیک کنار گزینه ی مربوط به مرورگر خود را بزنید. اگر مرورگر شما در این لیست وجود ندارد گزینه اضافه نمودن مرورگر را انتخاب کنید.

حل مشکل دانلود منیجر

حالا محل نصب مرورگر خود را پیدا کنید و فایل اجرایی (exe) آن را انتخاب کنید.

۲- حل مشکل دانلود نشدن بعضی فرمت فایل ها توسط IDM:

IDM یک لیست از فرمت فایل ها دارد و فقط آن فایل ها را دانلود می کند! و هر فرمتی که در این لیست نباشد توسط IDM دانلود نمی شود، مثلا فرمت های EXE یا APK در این لیست نیستند پس زمانی که شما می خواهید این فایل ها را دانلود کنید، آن ها توسط مرورگر شما دانلود می شوند نه توسط IDM.

دانلود منیجر
برای رفع این مشکل IDM را باز کنید و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

دانلود منیجر1
حالا به تب نوع فایل بروید، در اینجا در بالاترین کادر، لیستی از فرمت های مختلفی را می بینید که IDM آن ها را دانلود می کند، در اینجا شما می توانید فرمت های مورد نظر خود را بنویسید تا آن ها نیز توسط IDM دانلود شوند.

همچنین بخوانید: ۳ تا از قوی ترین و سریعترین دانلود منیجر های اندروید کدامند؟ بهمراه لینک دانلود

۳- دانلود فایلها فقط با IDM:

۱) روی لینک کلیک راست کنید و Download with IDM را انتخاب کنید.

۱حل مشکل دانلود منیجر

اگر این گزینه در منوی راست کلیک مرورگر شما وجود ندارد به تنظیمات IDM بروید و از تب عمومی اولین گزینه ویرایش را انتخاب کنید. در پنجره باز شده در هر دو تب تیک گزینه دانلود توسط IDM را بزنید.

۲۱حل مشکل دانلود منیجر

۴- رفع مشکل غیر فعال شدن دانلود منیجر در مرورگرهای مختلف:

ممکن است به دلیل بروزرسانی مرورگر و تغییرات در تنظیمات ممکن است IDM به درستی کار نکند که در ادامه می آموزید که چگونه این مشکل را برطرف کنید. اگر مشکل IDM مربوط به برورسانی مرورگر باشد باید وارد قسمت Add-ns شده و ببینید افزونه با رنگ قرمز نمایش داده نشده باشد. بعضی مواقع هم افزونه غیر فعال شده که باید آن را Enable کنید. همانند تصویر زیر:

۱__غیر_فعال_شدن_دانلود_منیجر_در_مرورگرهای_مختلف۲__غیر_فعال_شدن_دانلود_منیجر_در_مرورگرهای_مختلف

بعد از بررسی این موضوع باید چک کنید که اینترنت دانلود منیجر شما آخرین ورژن باشد. باید اینترنت دانلود منیجر را بروز رسانی کنید و موضوع را چک کنید. بعد از بروزرسانی بر روی آیکون اینترنت دانلود منیجر (نرم افزار نصب شده روی کامپیوتر) دابل کلیک کنید تا اجرا شود. بر روی منوی تنظیمات یا همان Options کلیک کنید.
در همان سربرگ General چک باکس Use Advance browser interrogation را فعال کنید. سپس در قسمت Capture download from following browser نام یکسری مرورگر نمایش داده شده که همه اونها باید فعال بشن.

۳__غیر_فعال_شدن_دانلود_منیجر_در_مرورگرهای_مختلفدقت داشته باشید که اینترنت دانلود منیجر بیشتر با فایرفاکس مشکل دارد و این موضوع هم بر می گردد به بروزرسانی های پشت سرهم فایرفاکس. نسخه اصلی افزونه را باید از طریق این لینک دانلود کنید ولی در حال حاضر افزونه برای فایرفاکس نسخه جدید در دسترسی نمی باشد و نصب نمی شود. مگر اینکه از نسخه های قبل از ۴۳ استفاده کرده باشید و بروزرسانی جدید را دریافت نکرده باشید.

۴__غیر_فعال_شدن_دانلود_منیجر_در_مرورگرهای_مختلف

در صورتیکه اینترنت دانلود منیجر نصب نشد دو اقدام پیش روی شماست:
اول نسخه نصب شده را به آخرین ورژن همراه با کرک بروز کنید. برای مرورگر هم این موضوع صدق می کند.
دوم دو گزینه نامبرده شده را فعال کرده و یک فایل را از طریق مرورگر دانلود کنید.


در صورت وجود هرگونه مشکل دانلود میتوانید به ما از طریق ایمیل filesa24@gmail.com یا از طریق فرم زیر اطلاع دهید.

 

ارسال پیام سریع

شما میتوانید پیام خودرابه ماایمیل کنید مادراسرع وقت به آن در ایمیل شما پاسخ خواهیم داد. باتشکر

پشتیبانی

کلیک برای شروع