زمانی که راز پخش شد، به سرعت در سرتاسر دنیا از فردی به فرد دیگر منتقل شد. امروزه میلیون‌ها نفر در کشورها زندگی خود را با روش‌های اعجاب‌انگیز این دانش، دگرگون کرده‌اند.

هنگامی‌که مردم از راز آموختند که چگونه می‌توان زندگی را تغییر داد، هزاران داستان واقعی را با من در میان گذاشتند و من بصیرت بیشتری دربارۀ علل بروز مشکلات در زندگی مردم پیدا کردم و با این دانسته‌های جدید، دانش جدید “قدرت” حاصل شد، دانشی که می‌تواند زندگی را فوراً تغییر دهد.

راز؛ قانون جذب قدرتمندترین نیرویی که بر زندگی ما حاکم است را آشکار کرد و قدرت عصارۀ تمام چیزهایی است که از زمان انتشار راز در سال ۲۰۰۶ آموخته‌ام. قدرتی که قرار است با مطالعه این کتاب با آن آشنا شوید، چیزی است که می‌تواند ارتباطات، وضعیت مالی، تندرستی، شادی، حرفه و تمام زندگی شما را دگرگون سازد.

مطالعۀ کتاب راز برای مطالعۀ این کتاب و تغییر روند زندگی ضروری نیست زیرا هر آنچه که برای این تغییر به آن نیازمندید، در این کتاب گنجانده شده است. اگر کتاب راز را مطالعه کرده‌اید، این کتاب ژرفای بیشتری به دانسته‌های کنونی شما خواهد بخشید.

چیزهای فراوانی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. چیزهای زیادی نیز وجود دارد که شما باید دربارۀ خود و زندگی‌تان، آن‌ها را درک کنید. همۀ این‌ها خوب است؛ در حقیقت ورای خوب و فوق‌العاده است.

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
قدرت چیست؟
قدرت احساسات
شرایط احساس
قدرت و خلقت
احساس، خلقت است
زندگی، شما را تعقیب میکند
کلیدهای قدرت
قدرت و پول
قدرت و ارتباطات
قدرت و تندرستی
قدرت و شما
قدرت و زندگی

زندگینامه

راندا برن در ۱۲ مارس ۱۹۴۵ در ملبورن استرالیا متولد شد.
وی نویسنده و تهیه کننده استرالیایی بوده و او را بیشتر به خاطر مستند راز و کتابی که با همین نام چندی بعد به چاپ رسید می‌شناسند. در ادامه وی کتاب قدرت ، جادو و قهرمان را نیز به نگارش درآورد.

کتاب راز او در سال ۲۰۰۷ در بیش از ۱۹ میلیون نسخه به ۴۰ زبان دنیا ترجمه شد و همچنین در بیش از ۲ میلیون دی وی دی به فروش رسید. کتاب راز و فیلم راز روی هم بیش از ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ میلیون دلار فروش کرده اند.راندا در سال ۲۰۰۷ از سوی مجله تایم به عنوان یکی از ۱۰۰ نفر تاثیرگذار در دنیا معرفی شد.

وی در جایی می گوید:
« من با اعتقادی راسخ از استرالیا به آمریکا که پایگاه اکثر مربیان در این زمینه بود پرواز کردم. هفت هفته بعد تیم راز از ۵۵ مربی مهم سرتاسر امریکا فیلم برداری کرد که نتیجه آن فیلمی صد و بیست ساعته شد… هشت ماه بعد راز روی پرده بود.»( کتاب راز راندا برن، ص ۸)
راندا برن سال ۲۰۰۶ فیلم راز را ساخت که همان سال به روی پرده سینما آمد و همان سال هم کتاب راز را نوشت و در سال ۲۰۱۰ کتاب قدرت را در ادامه همان راه راز به رشته تحریر در اورد.
جالب است که کتاب راز بیش از آن که در فضای حیات متعالی و زندگی معنوی و الهی باشد در فضای زیست حیوانی و ترغیب خوانندگان به دنیا گرایی شدید تر و انسان محوری عمیق تر است. شاهد این گفته هم این است که راندا برن بعد از یک دوره سختی و فروپاشی وضعیت مالی و اقتصادی، کتابی را از دخترش می گیرد که مطالعه کند و این کتاب و محتوای این کتاب با هدف پول دار شدن بیشتر به رشته تحریر در آمده است. این کتاب که توسط والاس واتلز به نام «علم پول دار شدن» نوشته شده است؛ خمیر مایه افکار راندا برن واقع شده است و وی در کتاب هایش چندین بار از اثر گذاری این کتاب بر اندیشه راندا برن و مبانی فکری اش نام می برد که بینش جدیدی به وی داده است.


بخشی از کتاب راز قدرت

مقدمه

مقدر است که زندگی خارق العاده ای داشته باشید!

مقدر شده که به هر آن چه که دوست دارید، برسید. کار شما باید هیجان آور باشد و باید هر کاری را که دوست دارید، انجام دهید. روابط تان با خانواده و دوستان تان باید سرشار از شادی باشد. به تمام پولی که برای داشتن یک زندگی مرفه و خوب نیاز دارید، دست خواهید یافت. قرار است همه رویاهای تان تحقق یابند! اگر می خواهید سفر کنید، باید سفر کنید. اگر دوست دارید کسب و کاری را راه بیاندازید، پس مقدر شده که چنین کنید. اگر مایلید قایق رانی یا زبان ایتالیایی را بیاموزید، این کار را خواهید کرد. اگر دوست دارید موسیقی دان، دانشمند، تاجر، مخترع، مجری، پدر یا مادر یا هر چیز دیگری شوید، مقدر شده که به خواسته تان برسید!

هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شوید، باید احساس اشتیاق و هیجان داشته باشید، زیرا می دانید روزی پر از اتفاقات خوب پیش روی تان است. قرار است بخندید و لذت ببرید. باید احساس قدرت و امنیت کنید. باید احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و بدانید که چقدر باارزش هستید. البته چالش هایی نیز در زندگی تان وجود خواهد داشت و مقدر است که با آن ها روبرو شوید زیرا به شما کمک می کنند رشد کنید اما باید بدانید چطور بر مشکلات و چالش ها غلبه نمایید. مقدر شده که همواره پیروز شوید! باید خوشبخت شوید! مقدر است که زندگی خارق العاده ای داشته باشید!

شما به دنیا نیامده اید که تقلا کنید. به دنیا نیامده اید که لحظات شادتان اندک باشد و پنج روز در هفته سخت کار کنید و لحظات خوشی تان مربوط به آخر هفته باشد. به دنیا نیامده اید که انرژی اندکی داشته و هر شب احساس ضعف کنید. قرار نیست نگران بوده یا هراس داشته باشید و رنج بکشید. هدف زندگی تان چیست؟ قرار است زندگی را به بهترین شکل تجربه کنید و به خواسته های تان برسید و لذت ببرید، سلامت باشید و از سرزندگی، هیجان و عشق بهره مند شوید زیرا زندگی خارق العاده این طور است!

در واقع زندگی رویایی تان؛ یعنی هر آن چه که دوست دارید انجام دهید یا داشته باشید، بیش از آن چه فکر کنید، به شما نزدیک است زیرا قدرت رسیدن به خواسته های تان در درون شما وجود دارد!

“قدرتی متعالی و نیرویی حاکم وجود دارد که بر این جهان بی حد و مرز حکومت می کند. و شما بخشی از این قدرت هستید.”
پرینتس مالفورد ( ۱۸۹۱-۱۸۳۴ )
نویسنده تفکر نوین

در این کتاب می خواهم راه رسیدن به یک زندگی خارق العاده را به شما نشان دهم. مطالبی شگفت انگیز را درباره خود، زندگی تان و جهان خواهید فهمید. زندگی به مراتب راحت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. وقتی به روش کار زندگی و قدرتی که در درون خود دارید، پی ببرید، جادوی زندگی را تجربه خواهید کرد و آن زمان زندگی خارق العاده ای خواهید داشت!
حال اجازه دهید جادوی زندگی به کار بیافتد.

پیشگفتار

۹ سپتامبر ۲۰۰۴ را هرگز فراموش نخواهم کرد. آن روز صبح که از خواب بیدار شدم، به نظر می رسید روزی مثل تمام روزهای دیگر باشد. اما به بزرگ ترین روز زندگی من تبدیل شد.
من هم مثل بیش‎تر مردم برای امرار معاش و گذران زندگی سخت کار کرده و با مشکلات و موانع به بهترین شکلی که می توانستم روبرو می شدم. اما سال ۲۰۰۴ سال سختی برایم بود و در ۹ سپتامبر آن سال، شرایط سخت و پر از چالش زندگی واقعاً مرا به زانو درآورد. روابط، سلامت، شغل و وضعیت مالی من بسیار نابسامان بود. هیچ راهی برای غلبه بر انبوه مشکلاتی که مرا احاطه کرده بود، نمی دیدم، تا این که آن اتفاق روی داد!
دخترم کتابی را که صدسال پیش منتشر شده بود به من داد و طی ۹۰ دقیقه ای که طول کشید تا آن را بخوانم، ذهنیت و برداشتم از زندگی به طور کامل دگرگون شد. فهمیدم رویدادهای زندگی ام چطور اتفاق افتاده اند و بلافاصله دریافتم برای تغییر شرایط به صورت دلخواه چه کاری باید انجام دهم.
من رازی را کشف کردم، رازی که طی قرن ها سینه به سینه  منتقل شده بود اما تنها تعداد اندکی از مردم در طول تاریخ به آن واقف بودند.
از آن لحظه به بعد دنیا را به گونه ای دیگر دیدم. زندگی به روشی مغایر با آن چه که تا آن زمان فکر می کردم، جریان داشت. سال ها فکر می کردم برخی رویدادهای زندگی تنها برای ما اتفاق می افتند. اما اکنون می توانم حقیقت شگفت انگیزی را ببینم.
می توانم ببینم که بیش‎تر مردم از این راز بی خبرند. بنابراین آن را برای تان مطرح می کنم. در سال ۲۰۰۶ به رغم موانع بی شمار، فیلم “راز” را ساختم. همان سال نیز کتاب راز را نوشتم و توانستم مطالب بیش‎تری را که کشف کرده بودم، با مخاطبینم درمیان بگذارم.
فیلم راز به سرعت نور پخش شد و بین بسیاری از مردم جهان دست به دست چرخید. اکنون، ده ها میلیون نفر در کشورهای مختلف جهان، بر اساس دانش بدست آورده از این فیلم، زندگی خود را به طریقی شگفت انگیز تغییر داده اند.
مردمی که آموخته بودند چطور زندگی خود را تغییر دهند، هزاران داستان حیرت انگیز را با من در میان گذاشتند و من نیز به این بینش دست یافتم که چرا مردم در زندگی دچار چنین مشکلاتی می شوند. در نتیجه این بینش، به دانش لازم برای نگارش کتاب قدرت دست یافتم؛ قدرتی که می تواند زندگی را خیلی زود تغییر دهد.
راز، قانون جاذبه را آشکار کرد، یعنی قدرتمندترین قانونی که بر زندگی مان حاکم است. اما کتاب قدرت، ماهیت یافته های مرا بعد از زمان انتشار راز دربر دارد. در این کتاب خواهید فهمید تنها کاری که باید بکنید، تغییر دادن روابط، ثروت، سلامت، خوشبختی، شغل و کل زندگی تان است.
لازم نیست راز را بخوانید تا کتاب حاضر بتواند در تغییر زندگی، شما را یاری کند. زیرا تمام چیزهایی که باید بدانید در همین کتاب گنجانده شده است. اگر کتاب راز را خوانده اید، این کتاب اطلاعات باارزش دیگری را به یافته های قبلی شما می افزاید.
چیزهای زیادی هست که باید بدانید. چیزهای زیادی درباره خود و زندگی تان. این کتاب بسیار خوب است، حتی فراتر از خوب، یک پدیده است!