no-img
فایل سا

PDFکتاب تمرین نیروی حال اثر اکهارت تول (کاملترین وباکیفیت ترین نسخه)


فایل سا
فایل های ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

PDF
PDFکتاب تمرین نیروی حال اثر اکهارت تول (کاملترین وباکیفیت ترین نسخه)
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
pdf
۴/آذر/ ۱۳۹۸
4 مگابایت
تعداد صفحات: 352
زبان کتاب: فارسی
PDFکتاب کامل
نویسنده:اکهارت تول
نسخه کامل وباکیفیت
۱۲,۵۰۰ تومان
۱۲,۵۰۰ تومان – خرید

PDFکتاب تمرین نیروی حال اثر اکهارت تول (کاملترین وباکیفیت ترین نسخه)


کتاب  «تمرین نیروی حال» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های معنوی است.

نویسنده این کتاب اکهارت تول معلم معنوی شناخته‌شده‌ای است و به آموزه‌های معنوی خود شهرت دارد. او در این کتاب مفاهیمی مانند بخشش و مراقبه را آموزش داده و زندگی در لحظه حال را توصیه می‌کند. کتاب تمرین نیروی حال در سال ۱۹۹۷ پس از دوره‌ی سرگردانی نویسنده منتشرشده است.

اکهارت تولدر بخشی از کتاب تمرین نیروی حال می‌گوید: «من هیچ‌چیزی ندارم که به شما یاد دهم، فقط می‌خواهم متوجه ظرفیت‌های درونی خود شوید و ببینید بر چه گنجی نشسته‌اید» تاکید او بر شناخت خود در جمله‌های دیگری از این کتاب نیز مشخص می‌شود مانند: «هوایی را که به درون بدن تو وارد و خارج می‌شود احساس کن» او در این کتاب به ضرورت توجه بر لحظه حال می‌پردازد برای مثال در این جمله از کتاب: «لحظه حال تنها واقعیتی است که باید با آن مواجه شوی، تو همواره با لحظه حال طرف هستی، نه آینده، تو هرگز با آینده طرف نمی‌شوی.» تاکید دارد که هیچ آینده و گذشته‌ای اهمیت ندارد و برای رسیدن به آرامش تنها این لحظه که در آن زندگی می‌کنی اهمیت می‌یابد. 


مفاهیم مطرح‌شده در کتاب تمرین نیروی حال

تول در این کتاب به شعور گسترده جهانی، بخشش، مراقبه، تقویت نیروی حال، آرامش درونی و راهکارهای معنوی در زندگی روزمره می‌پردازد. در فهرست این کتاب مشاهده می‌کنیم که هر بخش با عناوین دست‌یابی به نیروی حال، روشن‌بینی، منشا ترس، ورود به حال، زدودن نا آگاهی، زیبایی در سکون حضور می‌شکفد، رابطه، تمرین معنوی، زدودن بدن دردمند، از روابط معتاد گونه تا روابط روشن‌بینانه، پذیرش و تسلیم، پذیرش حال و تبدیل بیماری به روشن‌بینی شرح و بسط داده‌شده است.

اکهارت تول در این کتاب به شرح روش‌هایی برای تقویت روحیه زندگی در لحظه می‌پردازد. او راهکارهایی برای مراقبه و تقویت نیروی حال ارائه داده و زندگی در لحظه حال را برای تجربه قلمرو وجود توصیه می‌کند. این قلمرو در واقع جایگاهی پر از شادی، نشاط و آرامش است که با زندگی درون آن عشق و راز زندگی به دست می‌آید.

 

مفهوم بی‌زمانی و آرامش درون در کتاب اکهارت

کتاب  تمرین نیروی حال راهکارها و روش‌هایی برای زندگی روزمره ارائه می‌دهد که با به‌کارگیری آن آرامش در زندگی فرد برقرار می‌گردد. استفاده از مفاهیم اصلی نیروی حال به انسان در درک شعور فراگیری که در جهان برقرار است یاری می‌رساند. آرامش حقیقی در درک آزادگی نهفته است و آزادی با پذیرش این نکته که فکر هر فرد در شعور عظیم جهان نقطه کوچکی است آغاز می‌گردد. ماورای ذهن انسان، در شعور جهانی که همه مفاهیم نیک مانند زیبایی و عشق در آن قرارگرفته است مرحله‌ای وجود دارد که انسان می‌تواند آرامش درونی را در آن دریابد.

درک زمان حال چیست؟ زندگی در لحظه یا بی‌زمانی منشا نوعی آگاهی است که روح موجود در انسان و اشیا را از بین نمی‌برد. آگاهی نهفته در بی‌زمانی روح مقدس زندگی را در بر دارد، همچنین دربرگیرنده عشق و احترام نیز هست. زندگی در لحظه و درک بی‌زمانی انسان را به راز زندگی نزدیک‌تر می‌کند.

اکهارت در کتاب صوتی تمرین نیروی حال روش بیدار شدن از زندگی پررنج و تاریکی‌ها را آموزش می‌دهد. بسیاری از ما به زندگی در افکار تاریک و رنج بردن از آن عادت کرده‌ایم. آموزه‌های این کتاب راه رهایی از این درد را نشان داده و مسیر بیرون آمدن از زندان ذهن را روشن می‌کند. این کتاب بعد جدیدی از آگاهی را نمایش می‌دهد که فراتر از افکار وجود داشته و شعور مطلق نام‌گرفته است. در برخی آموزه‌های معنوی این شعور فراتر از ذهن، مسیح درون یا ذات بودائی نامیده شده‌اند. اکهارت در کتاب تمرین نیروی حال راه، رسیدن به این بعد از آگاهی که رهایی‌بخش است و انسان را از رنج به‌سوی آرامش سوق می‌دهد را می‌آموزد.

راهکار زندگی معنوی با کتاب تمرین نیروی حال

کتاب صوتی تمرین نیروی حال به موفقیت عظیمی دست‌یافته است، این کتاب به بیش از سی زبان دنیا ترجمه‌ شده‌است. موضوعات این کتاب شامل پرسش و پاسخ‌های معنوی، ارائه راهکارهای معنوی و توجه به معنویت در زندگی است.

درون‌مایه اصلی کتاب، تمرین نیروی حال و توجه به بخش‌هایی از زندگی است که از چشم انسان مدرن دور مانده است. این کتاب اصول و مفاهیمی را گوشزد می‌کند که ورای ذهن انسان قرار دارد و در دایره ماوراءالطبیعه یا معنویت قرار می‌گیرد.

روشن‌بینی یکی از راهکارهای تول برای زندگی در آرامش است، روشن‌بینی که در کتاب تمرین نیروی حال از آن صحبت شده است آگاهی مجدد از وجود است. ارتباط با شعوری فراگیر و جاوید که منجر به شناخت حقیقی فرد از خویش می‌شود را روشن‌بینی می‌نامند. روشن‌بینی حالت شناخت احساسی است که به درک وجود و ماندن در آن در عین سرخوشی منجر می‌شود. روشن‌بینی در مسیر زندگی معنوی به دست می‌آید و دستاوردی فرا انسانی است.

آرامش درون نیز یکی از موضوعات مطرح‌شده در کتاب تمرین نیروی حال است، تول رمز آرامش درون را سکوت ذهن می‌داند. او می‌گوید بزرگ‌ترین مانع آرامش زندگی صدای مداوم ذهن است، انسان از صدای بی‌وقفه ذهن و فکر خود در رنج است و برای رسیدن به قلمرو وجود و درک آرامش درونی لازم است این همهمه و خود توهمی ذهنی را خاموش‌کند.


افتخارات کتاب تمرین نیروی حال:

نویسنده کتاب تمرین نیروی حال در سال ۲۰۱۱ تاثیرگذارترین شخصیت معنوی جهان لقب گرفت. این عنوان توسط Watkins Review به اکهارت تول نسبت داده شد. در سال ۲۰۰۸ نیز نیویورک‌تایمز اکهارت تول را برای نوشتن کتاب تمرین نیروی حال محبوب‌ترین نویسنده کتاب‌های معنوی معرفی کرد.


این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است و تا پایان سال ۲۰۰۹ در آمریکای شمالی بیش از سه میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.


درباره اکهارت تول نویسنده کتاب صوتی تمرین نیروی حال:

اکهارت تول زندگی عجیبی دارد. او امروز یکی از مشهورترین معلم‌ها و نویسندگان معنوی جهان است ولی تا پیش از ۲۹ سالگی از بیماری افسردگی رنج می‌برده. تول گفته است که اتفاقی زندگی او را متحول کرده، پس‌ از این دگرگونی، آرامش و شادی وجود او را فراگرفته و در سال‌های پس از آن به آمریکای شمالی مهاجرت کرده و معلم معنوی مسیری گشته است که خود آن را پیموده. او اکنون شهروند کانادا است و از معروف‌ترین معلم‌های معنوی این کشور نیز به شمار می‌آید.برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط سریع

شما میتوانید پیام خودرابه ماایمیل کنید مادراسرع وقت به آن در ایمیل شما پاسخ خواهیم داد. باتشکر

پشتیبانی

کلیک برای شروع