no-img
فایل سا

PDFکتاب آنچه می گوییم و آنچه بدست می آوریم -دکترجان گری


فایل سا
فایل های ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

PDF
PDFکتاب آنچه می گوییم و آنچه بدست می آوریم -دکترجان گری
امتیاز 3.50 ( 2 رای )
pdf
16مگابایت
📖تعداد صفحات: 206
📜نوع کتاب: تایپی
📝زبان کتاب: فارسی
✍️نویسنده: دکترجان گری
نسخه کامل وباکیفییت
۶,۰۰۰ تومان
۶,۰۰۰ تومان – خرید

PDFکتاب آنچه می گوییم و آنچه بدست می آوریم -دکترجان گری


جان گری (John Gray)، یکی از برجسته‌ترین سخنرانان در حوزه ارتباطات اثربخش، روابط کاری و نویسندۀ کتاب معروف مردان مریخی، زنان ونوسی است.

دکتر جان گری (John Gray)، روانشناس، مشاور خانواده، مدرس، نویسنده، متخصص در امور درمان، سردبیر ژورنال “خانواده”، عضو هیات مشاوران انجمن بین‌المللی خانواده و ازدواج و فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه کلمبیا پاسیفیک امریکا است. وی که متخصص در رشته روان شناسی روابط خانوادگی است، یکی از ۱۶ متخصص در رشته‌های مربوط به توریسم بهداشت و سلامت است.
کتابهای  او  از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در دهه گذشته بوده که در زمره تاثیرگذارترین کتاب‌ها در ۲۵ سال گذشته معرفی شده است. طی ۱۵ سال گذشته این کتاب به ۴۵ زبان زنده دنیا ترجمه شده و حداقل بیش از ۴۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

شایان ذکر است خانم باربارا دی آنجلیس که کتاب های فراوانی از وی، در موضوع بهبود روابط خانوادگی در بازار کتاب ایران وجود دارد. همسر مطلقه جان گری است. این زوج ناموفق در زندگی شخصی نسخه‌هایی شفابخش برای بهبود زندگی زوج‌های جوان ارائه می‌دهند.

جان گری می گوید: به نظر من برای مبارزه با مشکلات دو راه وجود دارد. راه بیرونی و راه درونی.

راه بیرونی آن است که تمام انرژی خود را روی رایزنی ها با افراد شاخص متمرکز کنیم و شاید از این طریق رانت هایی نیز به دست آید و راه درونی که من بیشتر با آن مانوس هستم این است که روی خودمان متمرکز بشویم.

جان گری می گوید: « پول، به رسمیت شناختن، ازدواج، فرزندان، شغلی مهم و آبرومند، لباسهای شیک و جورواجور، بردن یک بلیط لاتاری، یا هرنوع دیگر از موفقیت های بیرونی که در اندیشه ی شما بگنجد، همه، مانند یک آئینه ی بسیار زیبایی است که بر روی احساسات درونی شما وارونه شده است.

اگر شما از قبل راضی و خوشحال هستید، احساس آرامش بیشتری می کنید.

اگر از قبل دوست داشتنی هستید و محبوبیت دارید، خوشحال و راضی تر خواهید بود.

اگر از پیش مطمئن بودید، اعتماد شما زیادتر خواهد شد.

برعکس، به همان درجه که شما ناراضی به نظر می رسید، لذت، عشق، اعتماد و اطمینان یا صلح و آرامش، از زندگی شما رخت بر می بندد.

بدون آنکه حتی اولین دست آوردی از موفقیت فردی داشته باشید، بیشتر داشتن، حیات شما را مشکل و گرفتاری های بیشتری برای شما ایجاد می کند.

اگر ابتدا خوشحال نبوده اید، پولدار شدن شما را خوشحال تر نمی کند.

خواندن این کتاب را کوین ترودو در دوره «آرزوی تو دستور توست» پیشنهاد کرده است.

چهار گام برای دست یافتن به موفقیت فردی

چهار قدم مهم است که برای بدست آوردن موفقیت بیشتر لازم است در زندگی خود بردارید. درباره ی هریک از این قدم ها به تفصیل سخن خواهیم گفت:

قدم اول: اراده خود را قوی کنید

تشخیص دهید که اکنون در چه وضعیتی قرار دارید و دقیقا معلوم کنید که برای رسیدن به تعادلی صحیح و منطقی از موفقیت، تا چه حد لازم است پیش روید. فرق نمی کند که شما در این راه چقدر سخت کوش هستید. ولی اگر جهتی را که بر می گزینید اشتباه باشد، در زندگی آینده ی خودتان با هر چه مواجه شوید بوی مقاومت می دهد و شما هرگز به محلی که در نظر داشتید برسید نمی رسید. با هم آهنگی با تمایلات روحی خودتان و نه تنها تمایلات فکری، قلبی واحساسی، می توانید برای موفقیت های داخلی و خارجی،هردو آماده شوید.

قدم دوم : به هرآنچه نیاز دارید، آماده کنید

یاد بگیرید چیزهایی را که از نقطه نظر خودتان واقعا به آنها نیاز دارید تهیه کنید. کافی نیست که شما بگویید «دلم می خواهد خودم باشم» . برای آنکه شما خودتان را بشناسید وبحقیقت ، خودتان باشید، باید ده نوع مختلف از معانی عشق را بدانید و هر فردی را که بآنها نیازمند است کمک کنید. زمانی که فهمیدید چه چیزی کم دارید و چگونه می توانید آنرا کسب کنید، شما بطور خود کار شروع به کسب موفقیت های درون می کنید. یک اتومبیل ممکن است خوب کار کند ولی اگر شما بنزین درون آن نریزید حرکت نمی کند. بر همین قیاس، اگر شما بعضی از احتیاجات عشقی و عاطفی خود را نادیده بگیرید بحقیقت خود دست نمی یابید.

قدم سوم : هرچه دلتان می خواهد، را بدست آورید

به رمز و راز خلق کردن موفقیت های خارجی ، بدون آنکه با خودتان رودربایستی داشته باشید و بخواهید دنباله ی کار را رها کنید پی ببرید. از آن پس شما به هر چه در دنیای خارج است دسترسی پیدا خواهید کرد. اهمیت تمایلات قوی، باورهای مثبت و احساسات آتشین را در بوجود آوردن وجذب کردن آنچه می خواهید به آن برسید تشخیص دهید. یاد بگیرید بچه طریق می توانید نیروی تمایلات خود را با تصدیق، یا تبدیل احساسات و هیجانات منفی، قدرت بخشید.

قدم چهارم : موانع را از سر راه موفقیت فردی بردارید

کم کم با دوازده مانعی که می تواند در دستیابی بخواسته هایتان سد راه شما شود آشنا می شوید و شروع به رفع موانع راه برای وصول به موفقیت های درونی و بیرونی خواهید کرد. یاد می گیرید چگونه هر یک از دوازده مانع را که جلوی پیشرفت شما را سد کرده است از میان بردارید. سرزنش ها، افسردگی ها، اضطراب ها، بی تفاوتی ها، قضاوت ها، بی تصمیمی ها، طفره رفتن ها، در حد کمال بودن ها، رنجش ها، افسوس خوردن ها، سردر گمی ها وقصورها ، همه باید از بین برود. با قدرت جدیدی که پیدا می کنید شروع به تجربه اندوزی می کنید و هیچ چیزی خارج از وجود شما نمی تواند شما را از پیش رفتن باز دارد.

تفاوت اصلی بین افرادیکه در زندگی خود موفقند و آنانکه شکست می خورند در اینست که گروه اول می دانند چگونه کمک بگیرند.

دنبال موفقیت های بیرونی نباشید!

انتظار ذاتی که انسان از موفقیت های خارجی دارد به یک چشم بندی بی شباهت نیست. وقتی که ما، خوشحال نیستیم، فکرمی کنیم یک اتومبیل جدید، یک کار بهتر، یا یک همسر دوست داشتنی، ما را خوشحال تر می کند. با وجود این، با بدست آوردن هر یک از اینها چیزی که نصیب ما می شود عکس آن است.

زمانی که ما خوشحال نیستیم، معمولا فکر می کنیم ، بیشتر داشتن ، درد درونی ما را تسکین می دهد. ولی این طور نیست. هیچ وقت هیچ چیز برای ما کافی نیست. همینطور که ما ناراضی بودن را با خود یدک می کشیم ، زیرا ما بیشتر از آنچه داریم نداریم، چشم بندی موفقیت خارجی تقویت می شود.وبشدت بر آن باور می شویم که ما نمی توانیم خوشحال باشیم مگر آنکه بیشتر داشته باشیم.

در زیر، به چند نمونه از این باورها اشاره می کنیم:

 • من هیچوقت نمی توانم خوشحال باشم مگر اینکه یک میلیون دلار پول داشته باشم،

 • من نمی توانم خوشحال باشم مگر اینکه صورت حسابهای من پرداخت شده باشد،

 • من نمی توانم خوشحال باشم مگر آنکه شخصیت و خصایص ویژه ی همسرم عوض شود،

 • من نمی توانم خوشحال باشم مگر اینکه شوهرم بهتر به من برسد،

 • من نمی توانم خوشحال باشم مگر اینکه کار بهتری داشته باشم،

 • من نمی توانم خوشحال باشم مگر اینکه وزن کم کنم،

 • من نمی توانم خوشحال باشم مگر اینکه برنده شوم،

 • من نمی توانم خوشحال باشم مگر اینکه احترام من بجا باشد یا اینکه از من قدردانی شود،

 • با این همه گرفتاری ودردسری که من دارم هرگز نمی توانم خوشحال باشم،

 • با این همه کاری که سرمن ریخته است چگونه می توانم خوشحال باشم،

 • من هیچ وقت نمی توانم خوشحال باشم برای اینکه کاری برای انجام دادن ندارم.

موفقیت فردی در مرکز این طیف، یعنی درجائیکه از آنجا شما آنچه را که می خواهید بدست می آورید، و باز هم آنچه را که دارید در طلبش هستید، قراردارد.

سر چشمه ی موفقیت شخصی در درون انسان است

سرچشمه ی موفقیت در درون آدمی است و زمانی به آن دست می یابید که نه تنها خودتان باشید بلکه خودتان را دوست نیز داشته باشید. این امر به شما، در راهی که در پیش دارید اعتماد، خوشحالی، و نیرو می بخشد تا روند کار شما را آسان تر کند. موفقیت فردی نه تنها نیل به هدف است بلکه احساس رضایت و آرامشی است که پس از دستیابی به آن ، به انسان دست می دهد. بدون موفقیت شخصی ، صرفنظر از اینکه شما که هستید یا چه دارید، آن چیزی را که به آن خوشحالی ورضایت گفته می شود و شما در طلب آنید بدست نمی آورید .

زمانی موفقیت شخصی نصیب ما می شود که براستی  در باره ی گذشته، حال و آینده ی خود احساس رضایت کنید

موفقیت فردی آنچه را که شما در طلب آنید تحقق می بخشد و سبب می شود باز هم بخواهید.

در هر حال موفقیت فردی، تنها این نیست که شما احساس کنید که خوشحالید یا اینکه از زندگی خود کمال رضایت را دارید. موفقیت فردی این معنی را نیز می دهد که شما اطمینان یابید که آنچه را که می خواهید می توانید بدست آورید و چنان انگیزه یی در شما به وجود می آورد که به زمان فکر نکنید. موفقیت فردی مستلزم آنستکه شما تفاهمی روشن و مشخص از زندگی خود واز آنچه می خواهید داشته باشید. برای بعضی از افراد، پیدا کردن موفقیت فردی ، تجربه یی است که چگونه باید آنرا بدست آورد. برای افراد دیگر، درک این معنی است که چگونه خوشحال تر باشند و برای بسیاری از افراد، فرا گرفتن مهارت های مهم هردوشیوه.

نایل شدن به موفقیت های فردی را نباید بحساب شانس و اقبال، تقدیر، یا بخت وامثال آن گذاشت. گواینکه بعضی از افراد، لیاقت مند زاده شده اند، با این حال مهارت های فردی را باید قبل از آنکه فرد در راه موفقیت گام بردارد، بیاموزد و تجربه کند.

خبر خوب اینست که شما می توانید نحوه ی دستیابی به موفقیت را بیاموزید و بیش از آنچه تصور کنید بآن نزدیکید. برای بیشتر افراد، تنها، بوجود آوردن تغییراتی کوچک، ولی مهم در طرز تفکر، احساس یا عملی که آنان را بسر منزل مقصود می رساند لازم

است.

به تغییراتی کوچک ولی مهم در طرز تفکر ما، می تواند راه موفقیت های فردی را برای ما هموار کند.

به کار گیری یک یا دو نمونه درون بینی جدید در زندگی، می تواند یک شبه ورق را بر گرداند. اگرچه اوضاع و احوال ممکن است موقتا همان باشد که بود ولی آنطوری که شما بزندگی نگاه می کنید در یک لحظه ممکن است همه چیز برهم خورد. زمانی که زرق و برق زندگی، یا درخشندگی آن زیاده از حد شود، عینک سیاه بر چشم گذاشتن، شما را قادر می سازد تا کمی استراحت کنید و بتوانید اشیاء را دوباره روشن تربه بینید. برهمین قیاس، با وارد آوردن تغییراتی چند، نه فقط می توانید بفوریت با آنچه که دارید خوشحال باشید بلکه مطمئن گردید در راهی قدم گذاشته اید که هرچه می خواهید بآن می رسید.برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ارسال پیام سریع

شما میتوانید پیام خودرابه ماایمیل کنید مادراسرع وقت به آن در ایمیل شما پاسخ خواهیم داد. باتشکر

پشتیبانی

کلیک برای شروع