no-img
فایل سا

PDFزندگی برازنده من اثر کارول.اس پیرسون (کاملترین وبا کیفیت ترین نسخه)


فایل سا
فایل های ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

PDF
PDFزندگی برازنده من اثر کارول.اس پیرسون (کاملترین وبا کیفیت ترین نسخه)
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
pdf
۲۰/آذر/ ۱۳۹۸
12 مگابایت
186 صفحه
زبان کتاب: فارسی
نویسنده:نوشته کارول. اس. پیرسون و هیو. کی. مار
۱۵,۰۰۰ تومان
۱۵,۰۰۰ تومان – خرید

PDFزندگی برازنده من اثر کارول.اس پیرسون (کاملترین وبا کیفیت ترین نسخه)


«زندگی برازنده من» نوشته کارول. اس. پیرسون( -۱۹۴۴) و هیو. کی. مار( -۱۹۴۹) مؤثرترین راهکارهای تحلیل خویشتن و غنی‌سازی ارتباط با دیگران «حاوی آزمون خودتحلیل‌گری» است.

این کتاب اطلاعات و دیدگاه‌های جدیدی را که به کار گرفتن آزمون پی‌ام‌ای‌آی (PMAI) در طی چندین سال ایجاد کرده است با شما در میان می‌گذارد. بررسی دقیق نتایج این آزمون کار دشواری است.

با وجود این، تمرین‌های کتاب اطلاعاتی را که برای شناخت و به کار گرفتن کهن‌الگوها در زندگی‌تان احتیاج دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. این شناخت به شما کمک می‌کند که حضور، نقش و عملکرد کهن‌الگوها را در زندگی خود درک نمایید. کهن‌الگوهای شما هماهنگ با موقعیت و مرحله‌ای از زندگی که در آن قرار دارید خود را نشان داده و ابراز خواهند کرد. اگر آزمون فوق را هر شش ماه (یا حداقل سالی یک بار) بدهید و تغییراتی را که در نتایج آن‌ها پدید آمده است بسنجید اطلاعات مفیدی را در مورد رشد و پیشرفت خود به دست خواهید آورد.

این کتاب به زبان ساده و ابتدایی نوشته شده است و نوجوانان و بزرگسالان می‌توانند آن را به راحتی مطالعه نمایند. ضمنا مشاوران و مدرسان می‌توانند از این کتاب برای کمک و آموزش به مراجعه‌کنندگان و دانشجویان خود استفاده کنند.

هدف اصلی ایجاد نوعی آگاهی و بیداری درونی است تا خواننده کتاب بتواند با استفاده از این اطلاعات مهم درونی، راه شادکامی و موفقیت زندگی خود را ببیند و دنبال کند. بدون این آگاهی، انسان هویت، ارزش‌های باطنی و راه شادکامی و رضایت زندگی خود را نمی‌شناسد و در نوعی بی‌اطلاعی درونی به سر می‌برد.

هدف دوم این است که به مردم وسیله‌ای بدهیم که با استفاده از آن بتوانند از خود بپرسند: آیا این همان داستانی است که من (ما) واقعا می‌خواهم زندگی کنم؟

 

خلاصه‌ای از کتاب  زندگی برازنده من:

کتاب  زندگی برازنده من دربرگیرنده اطلاعاتی است که با بهره‌گیری از آزمون PMAI حاصل شده است. شما می‌توانید از اطلاعات ارائه شده در کتاب صوتی زندگی برازنده من به منظور شناخت کهن‌الگوها در زندگی‌تان بهره ببرید. در واقع شناخت حاصل از کهن‌الگوها به شما کمک می‌کند تا به نقش و اهمیت آن‌ها در زندگی خود پی ببرید. نویسنده در کتاب مذکور معتقد است که کهن‌الگوها متناسب با موقعیت‌ها و مراحل مختلف زندگی شما ظاهر می‌شوند.

اما کتاب  زندگی برازنده من به معرفی دوازده کهن‌الگو به شرح زیر می‌پردازد:
معصوم، جستجوگر، عاشق، حاکم، آفرینش گر، فرزانه، جادوگر، دلقک، نابودگر، حامی، جنگجو و یتیم، همچنین در این کتاب صوتی به کاربردهای این کهن‌الگوها اشاره شده است. از جمله کاربردهای آن می‌توان به ارتقای مرتبه خودشناسی، هدفمندی، رشد و موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی، شناسایی موانع و رفع آن‌ها و به‌طورکلی رضایت از زندگی اشاره نمود. هدف اصلی نویسندگان از نگارش این کتاب آن است تا مخاطبان بتوانند با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در کتاب راه شادمانی و موفقیت در زندگی را بیابند. به بیانی دیگر مطالب این کتاب باعث به وجود آمدن نوعی آگاهی درونی می‌شود، آگاهی که در صوت فقدان آن، انسان هرگز به رضایت از زندگی خود دست نمی‌یابد. اما هدف دیگری که نویسندگان کتاب از نگارش آن دنبال می‌کنند این است که مخاطبان پس از مطالعه کتاب این سوال را از خود بپرسند که آیا این همان زندگی است که من می‌خواهم؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، این کتاب شما را در ادامه این مسیر راهنمایی می‌کند، اما اگر پاسختان منفی است، کتاب مذکور به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن مسیر زندگی خود را به سمت موفقیت و رضایت تغییر دهید. مخاطبان این کتاب صوتی با انجام آزمون ارائه شده در کتاب درمی‌یابند که چه موانعی بر سر راه رسیدن به موفقیت آن‌ها وجود دارد و پس از شناسایی این موانع به شما می‌آموزد که چگونه باید آن‌ها را از سر راه خود بردارید.

قسمتی از کتاب زندگی برازنده من:

انسان موجود داستان‌سرایی است، اگر در رستوران‌ها، مجالس و سایر اماکن به حرف‌های مردم گوش دهید، به زودی درمی‌یابید که صحبت‌های آن‌ها اغلب به شکل داستان مطرح می‌شود. ما با تعریف کردن این حکایت‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم. آشنایی با داستان‌های زندگی‌مان باعث می‌شود خودمان را بهتر بشناسیم. قصه زندگی‌تان حکایتی است که همواره درباره چیزهایی که می‌خواهید به دست آورید و آنچه می‌توانید یا نمی‌توانید انجام دهید، برای خود تعریف می‌کنید. آگاهی ما در خصوص زندگی اطرافیانمان از سال اول زندگی آغاز می‌شود. در ابتدا وقایع داستان همچون خواب‌هایمان گیج‌کننده و غیرمنطقی به نظر می‌رسد. در سنین دبستان رفته‌رفته با نظم این داستان‌ها بیشتر آشنا می‌شنویم و شناخت بهتری از آن‌ها پیدا می‌کنیم. در ایام نوجوانی مرتب درباره زندگی خود داستان تعریف می‌کنید. این حکایت‌ها به ما اطلاع می‌دهند چه کسی هستیم، شخصیت ما چطور شکل گرفته است و در آینده چه خواهیم کرد. آنچه در وقایع روزمره زندگی‌مان مشاهده می‌کنیم، اغلب موضوع اصلی داستان زندگی‌مان را به ما یادآوری می‌کند. می‌توان گفت به تعداد انسان‌های دنیا داستان زندگی وجود دارد، اما الگوهایی که این داستان‌ها از آن‌ها سرچشمه می‌گیرند، انگشت‌شمارند. رابرت کیگان، روان‌شناس دانشگاه هاروارد در کتابی به نام «زندگی دشوار امروز» به این بحث می‌پردازد که اکثر ما دارای توانایی ذهنی لازم برای درک پیچیدگی‌های زندگی مدرن نیستیم. به توصیه او برای حل این مشکل به مهارت‌های زیر نیازمندیم: خودآگاهی و اندیشمندی درونی که به شما توانایی بررسی و درک افکار و احساس‌هایتان را می‌دهد.

نتایج حاصل از شنیدن کتاب  زندگی برازنده من:

مخاطبان پس از گوش فر دادن به کتاب صوتی زندگی برازنده من و پس از درک عمیق مفاهیم گنجانده شده در آن به نتایج زیر می‌رسند:

  • شکوفا شدن استعدادها و مهارت‌های خفته شدن در درونتان

  • کشف نیروهای ناخودآگاه درونتان

  • جایگزین کردن فعالیت‌های باارزش و پر اهمیت به جای فعالیت‌های بی‌ارزش و بیهوده

  • کشف علت درگیری‌های صورت گرفته در طول زندگی با اطرافیانتان

  • بهبود روابط خانوادگی و کاری

  • کشف جایگاه مناسب خودتان

درباره کارول اس. پیرسون:

کارول اس. پیرسون نویسنده و مدرس آمریکایی در تاریخ ۲۱ مارس ۱۹۴۴ در شیکاگو متولد شد. وی در دوسالگی به همراه خانواده‌اش راهی هیوستن تگزاس شد. کارول اس.پیرسون تحصیلات عالیه خود را تا مقطع دکتری در دانشگاه رایس ادامه داد و از همین دانشگاه نیز فارغ‌التحصیل شد. وی به عنوان یکی از برجسته‌ترین پژوهشگران مکتب یونگ شناخته می‌شود. قابل‌ذکر است که این نویسنده تا به امروز کنفرانس‌های زیادی را با موضوع احساس رضایت و لذت از کار و زندگی برگزار کرده است. قابل‌ذکر است که پیرسون به عنوان مدیر آکادمی مدیریت جیمزمک گرگور برنز و استاد مطالعات مدیریت در دانشگاه مریلند فعالیت نموده است. وی تا به امروز افتخار عضویت در هیئت علمی چندین دانشگاه معتبر همچون کلورادو، مریلند و جورج تاون را در کارنامه شغلی خود به ثبت رسانده است.
از جمله دیگر کتاب‌های این نویسنده می‌توان به نقشه راه، قهرمان درون، بیداری قهرمان درون و… اشاره نمود.برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط سریع

شما میتوانید پیام خودرابه ماایمیل کنید مادراسرع وقت به آن در ایمیل شما پاسخ خواهیم داد. باتشکر

پشتیبانی

کلیک برای شروع