no-img
فایل سا

کتاب صوتی کامل زندگی خود را دوباره بیافرینید


فایل سا
فایل های ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

ZIP
کتاب صوتی کامل زندگی خود را دوباره بیافرینید
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
۲/آذر/ ۱۳۹۸
295 مگابایت
کیفیت بالای فایلهای صوتی
زبان فارسی
۱۲,۵۰۰ تومان
۱۲,۵۰۰ تومان – خرید

کتاب صوتی کامل زندگی خود را دوباره بیافرینید


«زندگی خود را دوباره بیافرینید» اثری مشترک از دکتر جِفری ای. یانگ و جانت اس. کلوسکو در زمینه خودیاری و موفقیت است.


  • آیا مدام به سمت رابطه با افرادی کشیده می‌شوید که با شما سرد برخورد می‌کنند؟

  • آیا حس‌ می‌کنید که نزدیک‌ترین افراد به شما، به اندازه کافی به شما اهمیت نمی‌دهند یا درکتان نمی‌کنند؟

  • آیا حس می‌کنید که ذاتا فردی دچار کمبود هستید که هیچکس نمی‌تواند شما را بپذیرد یا دوست داشته بدارد؟

  • آیا از آنجا که نیازهای دیگران را بر نیازهای خود ترجیح می‌دهید، هرگز به آنچه که می‌خواهید نمی‌رسید؟

  • آیا هرگز نمی‌دانید که نیازهای شما حقیقتا چه هستند؟

  • آیا حس می‌کنید اتفاق بدی رخ می‌دهد که باعث می‌شود زخمی معمولی ترسی سهمگین در شما به وجود می‌آورد؟

 

فارغ از هر اندازه تحسین عمومی و تایید اجتماعی که از دیگران دریافت می‌کنید، آیا همچنان احساس نارضایتی، ناکامی و حق نشناسی می‌کنید؟

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید به قلم جفری. ای‌. یانگ و جانت ای. کلوسکو با سوالات بالا آغاز می‌شود و از آن‌ها به عنوان تله یاد می‌کند. در کتاب با ۱۱ تله رایج در زندگی که ریشه بسیاری از مشکلات عاطفی و کاری ما هستند آشنا می‌شویم.

تله زندگی: «الگویی است که از کودکی آغاز و تاثیرات آن در تمام طول زندگی منعکس می‌شود.». الگو‌ها با خانواده به عنوان آغازگر شکل دهی شخصیت کودک آغاز می‌شوند. بعد از آن تمام آسیب‌هایی که هرکس در کودکی خود می‌بیند جزیی از شخصیت او می‌شود.

متاسفانه این تله‌های زندگی هستند که مشخص می‌کنند ما چطور فکر کنیم، احساس کنیم، عمل کنیم و عملکرد و احساسمان را منتقل کنیم. آن‌ها باعث بروز احساساتی مثل خشم، ناراحتی و اضطراب می‌شوند و به همین دلیل است که بعضی افراد در موقعیتی که انگار همه‌چیز دارند باز هم لذت زندگی را نمی‌چشند و نسبت به موفقیت‌هایی که کسب کرده‌اند باوری ندارند.

جفری یانگ به عنوان بنیانگذار طرحواره‌ی درمانی (Schema Teraphy) به همراه همکارش ژانت کلوسکو در این کتاب آموزش می‌دهند که چگونه می‌شود تله‌های زندگی را، همین‌طور که در زندگی نمایان می‌شوند، دنبال کرد و چگونه تا زمانی‌که این الگو‌های غلط از زندگی محو نشد‌ه‌اند، با آن‌ها مقابله کرد.

زندگی خود را دوباره بیافرینید

این کتاب ۱۱ تا از تله های زندگی رو مشخص می کند. خودباوری های منفی ای که در کودکی یاد گرفته شده اند. و پیشنهادهای مرحله به مرحله ای می دهد تا بتوانید به این الگوهای تخریب کننده حمله کنید و غالب شوید تا زندگی شادتری داشته باشید.
کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید در ایران توسط چند انتشارات از جمله انتشارات ارجمند با ترجمه دکتر حسن حمید پور، الناز پیر مرادی و ناهید گلی زاده به چاپ رسیده است.

دکتر آرون تی. بک Aaron T. Beck روانشانس سرشناس آمریکایی و بنیانگذار شناخت درمانی در مقدمه این کتاب می نوسید:
من از جفری یانگ و ژانت کلوسکو بسیار ممنون و سپاسگزارم که بر اساس اصول و تکنیک های شناخت درمانی توانسته‌اند شیوه چالش جدیدی برای مشکلات شخصیتی بیماران در اختیار ما بگذارند.

نویسندگان بر اساس خلاقیت و تدبیر اندیشی توانسته‌اند ابزارهای اثرگذاری برای تغییر روابط بین فردی و روابط شغلی تدوین کنند به دنبال تغییر در روابط بین فردی و روابط شغلی زندگی تغییر شگرفی خواهد کرد اختلال شخصیت را میتوان الگوهای دیرپای خود آسیب رسان تعریف کرد این الگوها باعث می شوند که افراد مبتلا روی شادکامی و رضایتمندی را نبینند افراد مبتلا به اختلال شخصیت علاوه بر علائمی مثل اضطراب و افسردگی در زندگی شان از مشکلات مزمن رنج می‌برند این افراد اغلب از روابط صمیمی ناراضی هستند یا سالهاست که نتوانسته اند در شغل خود کفایت و کارآمدی لازم را نشان دهند کیفیت زندگی این افراد پایین تر از سطح مطلوبی است که آرزو دارند.

بیشتر افراد علت نارضایتی و حس ناخوشایندی که نسبت به زندگی احساس می‌کنند را نمی‌دانند. این موضوع زمانی پیچیده‌تر می‌شود که برخی از افراد موفق و ثروتمند نیز از زندگی خود ناراضی هستند و با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. یانگ و کلوسکو به عنوان دو تن از بزرگترین روانشناسان حاضر، ریشه بسیاری از مشکلات شخصیتی را در دوران کودکی می‌بینند و علت وجود اینگونه مشکلات را بررسی می‌کنند. پس از آن راه حل‌هایی ساده ولی کاربردی برای چگونگی غلبه بر این دست از مشکلات را ارائه می‌کنند.

شناخت درمانی توانسته است برای درمان این الگوهای مزمن چالش آفرین و دردسر ساز تدابیری طراحی کند مادر درمان اختلال های شخصیت نه تنها به علائمی مثل افسردگی اضطراب حملات وحشت زدگی اعتیادها اختلال های خورد و خوراک مشکلات جنسی و بی خوابی می پردازیم بلکه به دنبال شناسایی و تغییر طرحواره های زیربنایی یا باورهای کنترل گرایانه نیز هستیم مولفان کتاب حاضر به جای اصطلاح تخصصی طرحواره از واژه تله زندگی استفاده کرده اند بیشتر بیمارانی که برای درمان مراجعه می‌کنند چند طرحواره بنیادین دارند که در بسیاری از مشکلات ظاهری آنها متجلی می شوند. پرداختن به طرحواره های بنیادین در فرایند درمان اثرات سودمندی به دنبال دارد طرح های بنیادین اکثر حوزه های زندگی را زیر نفوذ و سیطره خود در می‌آورند شناخت درمانگران متوجه شده‌اند که برخی از سرنخ های بالینی حاکی از وجود مشکلاتی است که طرح واره ها در آنها نقش دارند یکی از این سرنخ‌ها گزارش بیمار درباره مشکلاتش است زمانی از بیماران درباره عوامل آشکار ساز مشکلاتشان سوال می کنیم اغلب با چنین پاسخ هایی روبرو می شویم همیشه این طور بوده ام همیشه این مشکل را داشته‌ام از زمانی که یادم می‌آید این طور بوده ام علاوه بر این بیماران از داشتن مشکل چندان ناراضی و آشفته به نظر نمی رسند بالینی دیگر این است که به نظر می‌رسد بیمار از انجام تکالیف خانگی سرباز می زند مثل اینکه فرآیند درمان با این بیماران به بن‌بست می‌رسد بیماران همزمان هم خواهان تغییر هستند و هم اینکه در برابر تغییر مقاومت می کنند سومین سرنخ بالینی این است که انگار بیمار از اثرات رفتار خود بر اطرافیان و دیگران چندان آگاه نیست ممکن است بیماران حتی از رفتارهای خود آسیب رسان آگاه نباشند تغییر طرحواره ها کاری سخت و طاقت فرساست.

مولفه های شناختی رفتاری و هیجانی به تقویت طرحواره ها مشغول هستند در درمان باید به همه این مولفه‌ها پرداخته شود تغییر یک یا دو مولفه دردی را دوا نمی‌کند کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید به شناسایی و تغییر ۱۱ الگوی شخصیتی مزمن و خود آسیب رسان می پردازد این الگوها در کتاب حاضر به عنوان تله های زندگی نامگذاری شده اند تاب از روش‌های متنوعی استفاده می‌کنند اما با این حال قابل درک و ساده است خوانندگان به راحتی با مفهوم و معنای تله زندگی آشنا می شوند و خیلی راحت می‌تواند تله های زندگی شان را بشناسند مولفان بر اساس تجارب گرانبهای بالینی توانسته‌اند مطالب کتاب را با مثال هایی از زندگی واقعی بیماران عجیب کنند این کار به خوانندگان کمک می‌کند که تله های زندگی شان را سریعتر بشناسند.

مولفان تنها به شناسایی تله های زندگی دلخوش نداشته‌اند بلکه تکنیک های اثربخشی نیز برای تغییر تدوین کرده‌اند. رویکرد کتاب حاضر یکپارچه نگر است در کتاب حاضر از درمان های شناختی رفتاری روانکاوی و تجربه ای استفاده شده است در عین حال که ویژگی های شناخت درمانی جنبه کاربردی و مسئله گشایی بر آن سایه انداخته است کتاب حاضر تکنیک های گره گشا برای غلبه بر مشکلات دیرپا و رنج آور در اختیار شما قرار می دهد با خواندن این کتاب می‌توانید به حساسیت شفقت و بینش بالینی نویسندگان پی ببرید.


جفری یانگ، خالق روش طرحواره درمانی

دکتر جفری یانگ روانشناس مطرح آمریکایی متولد سال ۱۹۵۰، بنیانگذار و رییس موسسه‌ی شناخت درمانی نیویورک و موسسه طرحواره درمانی است. او همچنین به عنوان مدرس در دپارتمان روانشناسی کالج دانشگاه کلمبیا نیز فعالیت دارد. دکتر یانگ تحصیلات ابتدایی خود را در دانشگاه یِیل آمریکا آغاز کرد و پس از آن مدرک دکترای خود را از دانشگاه پنسیلوانیا دریافت کرد. مدرک پسا دکترای خود را نیز در مرکز شناخت درمانی دانشگاه پنسیلوانیا به همراه دکتر بِک تکمیل کرد و پس از آن به عنوان مدیر بخش آموزش و پژوهش شروع به فعالیت کرد. دکتر یانگ بیش از  ۲۴ سال سابقه سخنرانی‌های بین‌المللی در زمینه‌های شناخت درمانی (cognitive teraphy) و طرحواره درمانی دارد.

دکتر یانگ بنیانگذار روش طرحواره درمانی، درمانی منسجم با جست و جو در ریشه‌های مشکلات ذهنی مبتنی بر احساسات و روابط افراد، در روانشناسی است. او مقالات بسیار زیادی در شاخه‌های شناخت و طرحواره‌ درمانی دارد. همچنین دو کتاب مطرح «طرحواره درمانی، راهنمای تمرین برای متخصصین سلامت روان» و «زندگی خود را دوباره باز بیافرینید» که کتابی مطرح در زمینه خود شناسی مبتنی بر طرحواره درمانی است، را منتشر کرده است. علاوه بر این دکتر یانگ به عنوان راهنما و مشاور با بسیاری از موسسات و پژوهشکده‌های طرحواره و شناخت درمانی همکاری می‌کند. همچنین دکتر یانگ در نوشتن کتاب «مقایسه اثر بخشی شناخت درمانی در مقایسه با داروهای ضد افسردگی» نیز همکاری کرده است.

زندگی خود را دوباره بیافرینید، آموزش خود شناسی

اختلالات شخصیتی ویرانگر شخصیت فرد هستند؛ الگوهایی که در تمام طول زندگی حس نارضایتی عمیقی را در فرد القا می‌کنند. افسردگی و اضطراب تنها بخشی از مشکلات ناشی از اختلالات شخصیتی خواهند بود و بسیاری از اختلالات رنج آور ذهنی همواره شخص را اذیت خواهند کرد. گسترش و پیشرفت شناخت درمانی، برای درمان همین دردهای طولانی‌مدت و تکرار شونده اتفاق افتاده است. متخصصین روان‌درمانی فهمیده‌اند که نشانه‌های خاصی، وجود یک مشکل در حد الگو را مشخص می‌کنند. به عنوان مثال: فردی درباره مشکل خود می‌گوید: «من همیشه همین‌طور هستم، همیشه همین مشکل را داشتم.» و مشکل برای بیمار بسیار طبیعی به نظر می‌آید. در مرحله بعد به نظر می‌رسد که فرد مراجعه کننده در انجام تکالیفی که به عهده او گذاشته شده است، احساس ناتوانی و ضعف می‌کند. او هم می‌خواهد که تغییر کند و هم در برابر تغییر ناتوان است و مقاومت نشان می‌دهد. متاسفانه بیمار نگرشی در مورد تاثیری که بر دیگران می‌گذارد، ندارد و متوجه نیست که چه تاثیری ویرانگری این رفتار بر شخصیت خودش دارد. الگوها به سختی تغییر خواهند کرد زیرا عوامل شناختی، رفتاری و احساسی آن‌ها را حمایت می‌کنند. در نتیجه روش درمانی باید تمامی موارد ذکر شده را مورد توجه قرار دهد و در صورتی که تنها یک یا دو مورد از موارد درمان شوند تاثیر خاصی در حل مشکلات بیمار نخواهند داشت.

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید ۱۱ نکته مهم از الگوهای شخصیتی تکرار شونده را مطرح می‌کند و آن‌ها را تله‌های زندگی می‌نامد. سعی کتاب در بیان و معرفی تله‌ها بدین‌گونه بوده است که به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند تا به راحتی قابل فهم باشند. از این‌رو، خواننده به سادگی می‌تواند با تله‌های زندگی آشنا شود و تله‌های زندگی خود را شناسایی کند. به کمک مجموعه‌ای کامل از پرونده‌های مختلف که از تجربه‌های حقیقی بدست آمده است خواننده می‌تواند از دیدگاه شخصی به تله‌های زندگی خود نگاه کند. همچنین روش‌هایی که در کتاب یانگ – ژانت در اختیار خواننده قرار می‌گیرد تکنیک‌های قدرتمندی برای ایجاد تغییر در شخص معرفی می‌کنند. با وجود اینکه رویکرد تجربی و راهگشای شناخت درمانی در کتاب حفظ شده است اما کتاب رویکردی تکاملی نیز دارد. علاوه بر این، روش‌های درمانیِ شناختی، رفتاری، روانکاری و تجربی را نیز داراست. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید تکنیک‌های کاربردی را بر حل دردناک‌ترین مشکلات زندگی ارائه می‌دهد که این موضوع نشان‌دهنده نگرش عمیق و دلسوزانه نویسندگان آن است.


در بخش‌هایی از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید می‌خوانیم

جد، یک دلال سهام سی و نه ساله و بسیار موفق است. او با زنان ارتباط برقرار می‌کند، اما به نظر می‌رسد ارتباطش با هیچ‌کدام از آن‌ها جدی و عمیق نمی‌شود. جد در تله فقدان عاطفه یا کمبود محبت گرفتار شده است.

هنگامی که برای اولین بار رویکرد تله‌های زندگی را تنظیم می‌کردیم، به درمان بیمار قابل توجهی به نام جد پرداختیم. جد نمونه بارزی از تله خود کوبنده است.

جد از ارتباط با یک زن به زن دیگر می‌رفت و معتقد بود که هیچکدام از زنانی که به مقالات آن‌ها می‌رود، آن کسی که می‌خواهد نیست. هرکدام از آن‌ها سرانجام جد را ناامید می‌کردند. صمیمانه‌ترین نوع رابطه‌ای که جد به آن رسیده بود، شیفتگی با زنانی بود که او را از نظر جنسی تهییج می‌کردند. مشکل اینجاست که چنین روابطی ماندگار نیستند.

جد با زنان «ارتباط» برقرار نمی‌کند، او آن‌ها را «فتح» می‌کند. نقطه‌ای که جد در آن‌جا علاقه‌اش را از دست می‌دهد، دقیقا همان نقطه‌ای است که علاقه را به دست آورده، زن عاشق او شده است.

جد: از اینکه زنی مدام نزدیک من باشد و هرجا می‌روم کنار من باشد بیزارم. خصوصا زمانی‌که در مکان‌های عمومی و در جمع هستیم. فقط دلم می‌خواهد فرار کنم.

جد با تنهایی دست و پنجه نرم می‌کند. احساس پوچی و خستگی دارد. حفره‌ای در درون دارد و همچنان دنبال زنی می‌گردد که این حفره را پر کند. جد معتقد است که چنین زنی را هرگز پیدا نمی‌کند. باور دارد که همیشه تنها بوده و تا همیشه هم تنها خواهد ماند.

جد در دوران کودکی نیز این تنهاییِ دردناک را حس می‌کرد. هرگز پدرش را نشناخت و مادرش سرد و بی عاطفه بود. نیازهای «عاطفی» هیچکدام از آن‌ها بر آورده نشده بود. او با کمبود محبت بزرگ شد و اکنون به عنوان یک فرد بزرگسال نیز در حال ساخت همان محیط عاری از احساس و عاطفه است … وقتی جد برای درمان سراغ ما آمد، بارها و بارها او را به چالش کشیدیم. سعی کردیم هر زمان که به دفاع از خودش می‌پردازد، تله‌ای که در آن گرفتار شده را کمرنگ‌تر کنیم. بسیار مهم بود که به او نشان دهیم که خالصانه ناراحتی او را در مورد نزدیک شدن به سایر افراد، خصوصا به خاطر پدر و مادر به شدت بی عاطفه‌اش، درک می‌کنیم.


سرفصل های کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

فصل ۱: تله های زندگی
فصل ۲: در کدام تله زندگی گرفتار شده اید؟
فصل ۳: درک تله های زندگی
فصل ۴: تسلیم، فرار و حمله
فصل ۵: چگونگی تغییر تله های زندگی
فصل ۶: تله زندگی رها شدگی
فصل ۷: تله زندگی بی اعتمادی و بد رفتاری
فصل ۸: تله زندگی محرومیت هیجانی
فصل ۹: تله زندگی طرد اجتماعی
فصل ۱۰: تله زندگی وابستگی
فصل ۱۱: تله زندگی آسیب پذیری
فصل ۱۲: تله زندگی نقص/شرم
فصل ۱۳: تله زندگی شکست
فصل ۱۴: تله زندگی اطاعت
فصل ۱۵: تله زندگی معیارهای سختگیرانه
فصل ۱۶: تله زندگی استحقاق
فصل ۱۷: فلسفه تغییر

نویسنده های این کتاب تنها به تعریف تله ها بسنده نکرده اند، در توصیح هر تله ای آنقدر با مثال های ملموس و واقعی تله را توضیح و شرح و بسط می دهند که به طور کاملا کاربردی می توانید در سریع ترین زمان ممکن مسئله خود را بشناسید و برای یافتن راه حل بکوشید. این کتاب واقعا احتمال دارد به منزله یک میانبر و جایگزین در مقابل روان درمانگری های طولانی مدت باشد.موضوعات :
فیزیک
برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط سریع

شما میتوانید پیام خودرابه ماایمیل کنید مادراسرع وقت به آن در ایمیل شما پاسخ خواهیم داد. باتشکر

پشتیبانی

کلیک برای شروع