no-img
فایل سا

کتاب صوتی چشمان تاریکی اثر دین کونتز(نسخه کامل وباکیفیت)


فایل سا
فایل های ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

ZIP
کتاب صوتی چشمان تاریکی اثر دین کونتز(نسخه کامل وباکیفیت)
امتیاز 3.80 ( 5 رای )
zip
54مگابایت
زبان کتاب صوتی:فارسی
مدت زمان: 120دقیقه
فرمت فایلها(mp3(320
کیفیت بالای ضبط
نویسنده:دین کونتز
۱,۰۰۰ تومان
۱,۰۰۰ تومان – خرید

کتاب صوتی چشمان تاریکی اثر دین کونتز(نسخه کامل وباکیفیت)


چشمان تاریکی رمانی دلهره‌آور اثر نویسندهٔ آمریکایی، دین کونتز، است که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد. داستان این کتاب درباره‌ی مادری است که می‌کوشد دریابد آیا پسرش واقعا یک سال پیش درگذشته یا هنوز زنده است.
مادری پسرش را با یک سردسته کوه‌نوردی به سفر می‌فرستد. سردسته، پیش از این، ۱۶ بار سفری بدون خطر به کوه داشته‌ است؛ اما در این سفر اتفاقی می‌افتد. تک‌تک مسافران، سردسته و راننده بدون هیچ توضیحی می‌میرند. وقتی مادر عزادار که شخصیت اصلی داستان است، شروع به پذیرفتن مرگ پسرش می‌کند، پیام‌هایی در قالب جمله‌هایی دور از انتظار دریافت می‌کند. این پیام‌ها شامل نوشته‌هایی با گچ روی تخته سیاه، پیام‌های چاپ‌شده در پرینتر و دیگر نشانه‌هاست.
مادر به همراه دوست جدیدش «کریستینا ایوانز» تصمیم دارد آنچه را که احتمالا در روز «درگذشت» پسرش اتفاق افتاد، کشف کند.

کتاب: The Eyes of Darkness -1981

در این رمان از #بیوپون یاد شده که در نسخه‌های قبلی #گورکی_ ۴۰۰ نامیده شده است و در نسخه‌های بعدی #ووهان_۴۰۰ نامیده شده است.

گورکی یک شهر روسی است و در نسخه اول ۱۹۸۱ به عنوان منشاء آن بیوآپون نامگذاری شده است. با توجه به پایان جنگ سرد، مبدا بیوپا به شهر چینی ووهان تغییر یافت و برای نسخه ۲۰۰۸ به بعد به “ووهان ۴۰۰” تغییر نام یافت، و گمانه زنی‌های برخی را در اوایل سال ۲۰۲۰ برانگیخت، که کوونتز به نوعی بیماری Coronavirus ۲۰۱۹ را پیش بینی کرده بود.

رمان «چشمان تاریکی» (The Eyes of Darkness) که در سال ۱۹۸۱ توسط «دین کونتز» -نویسنده آمریکایی- نوشته شده، درباره یک ویروس مرگبار به نام «ووهان-۴۰۰» است که به عنوان یک سلاح بیولوژیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.(داخل ایران چاپ نشده است)


موضوع این رمان درباره مادری است که فرزندش به طرز مرموزی ناپدید شده و پس از مدتی از شهر ووهان چین (منشأ ویروس جدید کرونا) سر در می‌آورد. مادر پسر برای یافتن او به ووهان می‌رود و در آنجا در جریان یک سلاح بیولوژیک (ویروس مصنوعی) جدید و خطرناک به نام “ووهان-۴۰۰” قرار می‌گیرد که در آزمایشگاه ساخته شده و افراد زیادی را مبتلا کرده است. ین کونتز یکی از نویسندگان پرکار معاصر است که ۱۰۵ رمان را به رشته تحریر درآورده و در مجموع، ۴۵۰ میلیون نسخه از کتاب‌های او در سراسر جهان به فروش رفته است.(داخل ایران چاپ نشده است)

#دین_کونتز متولد ۹ ژوئیهٔ ۱۹۴۵در پنسیلوانیا، او نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است.

او برای رمان‌های مهیج و تعلیق انگیز اش شهرت دارد. #دین_کونتز سال آخر دانشگاه را می‌گذراند که برنده­ی مسابقه‌ی داستان خیالی Atlantic Monthly شد و از همان موقع نویسندگی را شروع کرد.
کتاب‌های ٫کونتز تاکنون به ۳۸ زبان زنده ی دنیا ترجمه شده و بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از آنها به فروش رسیده است. چهارده رمان دین کونتز در لیست پرفروش‌های جلد مقوایی نیویورک تایمز قرار گرفته است.
یک در تا بهشت، از گوشه چشمان او، نیمه شب، آتش سرد، جایگاه شوم، مخفیگاه، اشک اژدها، کثرت، یگانه بازمانده، همسر، ساعتهای عجیب و غریب، سنگدل، شب چه می داند و خیابان سایه ۷۷٫ شانزده کتاب او به بهترین کتاب‌های جلد کاغذی تبدیل شده‌اند.

کتاب‌های کونتز همچنین در کشورهای مختلفی از جمله ژاپن و سوئد در جایگاه پرفروشترین کتاب‌ها قرار گرفته‌اند. نیویورک تایمز نوشته‌های او را «از نظر روانشناسی پیچیده، ماهرانه و اغنا کننده» خواند.
نیو اورلئان تایمز هم گفت: «قلم دین کونتز بدون ساده یا رمانتیک بودن، شورانگیز است». او محبوب­ترین رمان نویس آمریکایی است که رمان­ هایش مملو از ترس و تعلیق است.

#دین_کونتز هم اکنون به همراه همسرش گردا و دو فرزندش تریکسی و آنا در جنوب کالیفرنیا زندگی می‌کند.

رمان «چشمان تاریکی» ۴۰ سال پیش ویروس کرونا را پیش‌بینی کرده بود

شیوع ویروس مرگبار کرونا در کشور‌های مختلف جهان، نام رمان قدیمی «چشمان تاریکی» را دوباره بر سر زبان‌ها انداخته است.

 ویروس کرونا که این روز‌ها به داغ‌ترین سوژه خبری جهان تبدیل شده، بیش از ۴۰ سال پیش موضوع یک رمان علمی- تخیلی بوده است! رمان «چشمان تاریکی» (The Eyes of Darkness) که در سال ۱۹۸۱ توسط «دین کونتز» – نویسنده امریکایی- نوشته شده، درباره یک ویروس مرگبار به نام «ووهان-۴۰۰» است که به عنوان یک سلاح بیولوژیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته شباهت ویروس جدید کرونا با آنچه در این رمان قدیمی درباره آن نوشته شده، تنها به خاستگاه آن که شهر «ووهان» چین است، محدود نمی‌شود.

دین کونتز یکی از نویسندگان پرکار معاصر است که ۱۰۵ رمان را به رشته تحریر درآورده و درمجموع، ۴۵۰ میلیون نسخه از

کتاب‌های او در سراسر جهان به فروش رفته است. از میان این تعداد رمان، رمانِ تقریباً فراموش‌شده «چشمان تاریکی» اکنون پس از گذشت حدود ۴۰ سال از زمان انتشار، دوباره به واسطه شیوع ویروس جدید کرونا بر سر زبان‌ها افتاده است. دلیل آن هم روشن است: این رمان با دقتی باورنکردنی شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان چین را چهار دهه قبل پیش‌بینی کرده است.

موضوع این رمان درباره مادری است که فرزندش به طرز مرموزی ناپدید شده و پس از مدتی از شهر ووهان چین (منشأ ویروس جدید کرونا) سر در می‌آورد. مادر پسر برای یافتن او به ووهان می‌رود و در آنجا در جریان یک سلاح بیولوژیک (ویروس مصنوعی) جدید و خطرناک به نام «ووهان-۴۰۰» قرار می‌گیرد که در آزمایشگاه ساخته شده و افراد زیادی را مبتلا کرده است. در رمان چشمان تاریکی، هر فردی که ویروس ووهان-۴۰۰ وارد بدن او شود، بیشتر از ۲۴ ساعت زنده نمی‌ماند؛ چراکه بخشی از مغز را که وظیفه کنترل اعمال ارادی بدن از جمله نفس کشیدن را برعهده دارد، نابود می‌کند.

نکته جالب‌تر آنکه بر اساس تصویرِ تأییدنشده‌ای که از یکی از بخش‌های این کتاب در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، دین کونتز در رمان علمی- تخیلی «چشمان تاریکی» از نوع تکامل‌یافته‌تری از ویروس ووهان-۴۰۰ سخن گفته که چندین دهه بعد (حدود سال ۲۰۲۰ میلادی) باعث بیماری وحشتناکی با علائم آنفلوآنزا خواهد شد! طبق این تصویر ادعایی، کونتز در این رمان می‌گوید که این بیماری تنفسی جدید به‌سرعت در سراسر جهان همه‌گیر شده و در برابر تمام درمان‌های شناخته‌شده مقاومت خواهد کرد.

البته با وجود این شباهت‌های خیره‌کننده، میان ووهان-۴۰۰ و ویروس جدید کرونا تفاوت‌هایی نیز وجود دارد؛ از جمله اینکه ووهان-۴۰۰ یک ویروس انسان‌ساز بوده که در آزمایشگاه‌های بیولوژیک ساخته شده، اما ویروس کرونا اینگونه نیست. تفاوت دوم مربوط به میزان مرگبار بودن این دو ویروس است؛ درحالی‌که میزان مرگ و میر بین افراد مبتلا به ووهان-۴۰۰ در رمان «چشمان تاریکی» صد درصد است، تاکنون تنها ۲ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ارسال پیام سریع

شما میتوانید پیام خودرابه ماایمیل کنید مادراسرع وقت به آن در ایمیل شما پاسخ خواهیم داد. باتشکر

پشتیبانی

کلیک برای شروع